Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
Wydarzenia 2019/2020


31 stycznia odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki i złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. W tym dniu każdy nowy czytelnik wypożyczył sobie książkę do domu. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe odznaki i dyplomy.


31 stycznia - II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
"So This Is Christmas".
Uczniowie klas IV-VIII prezentowali swoje zdolności wokalne, którym bacznie przysłuchiwała się komisja w składzie pani Katarzyna Kraska, pani Małgorzata Durma i znany muzyk pan Jacek Fudała. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło uczniów ze Szkoły Specjalnej w Mocarzewie. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością w doborze utworów, wykonując tradycyjne kolędy i pastorałki, piosenki świąteczne i kolędy w języku angielskim i rosyjskim. Organizatorów cieszy fakt, że przegląd zdobywa popularność wśród uczniów, kto wie może w przyszłym roku włączymy klasy I-III. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs językowy „Podróże bez granic”

Dziękujemy serdecznie sponsorom za pomoc finansową, dzięki której zostały zakupione nagrody. Uczestnicy konkursu i zaproszeni goście skosztowali słodkich wypieków ufundowanych przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopską.


21 stycznia - Dzień Babci i Dziadka
16 stycznia - zabawa choinkowa

Inscenizacja sceny biblijnej: Pokłon Mędrców ze Wschodu


7 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach odbyło się pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku skierowane do uczniów szkół podstawowych. Panie Agnieszka Barankiewicz – doradca zawodowy i Marzena Nowacka – specjalista ds. rozwoju zawodowego przeprowadziły zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII wraz ze szkolnym doradcą zawodowym, pedagogiem szkolnym oraz nauczycielami uczącymi w poszczególnych klasach. Uczniowie zdobyli wiedzę o sposobach określania predyspozycji zawodowych, uzyskali informacje o rynku pracy oraz zapoznali się z ofertą szkół średnich w regionie. Uzupełnieniem były informacje o programach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Płocku. Zdobyta przez uczniów wiedza z pewnością pomoże w procesie świadomego wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Wigilia z Rodzicami w oddziale Ob. Dekorowanie pierniczków.

Mikołajek i kartki świąteczne dla bliskich - prace wykonane przez dzieci z oddziału O b na zajęciach plastycznych19 grudnia - koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu kapeli góralskiej.
Prace świąteczne w wykonaniu uczniów w pracowni komputerowej18 grudnia - "Sąd nad Balladyną" - projekt klasy VIII- przedstawienie przygotowane przez uczniów - ich własna wersja wydarzeń według opracowanego scenariusza.

16 grudnia - wyjazd do Domu Dziecka w Giżycach.

13 grudnia - Jasełka Bożonarodzeniowe, kiermasz ozdób świątecznych.

Christmas is coming
10 grudnia - klasa I a podczas lekcji języka angielskiego wykonywała przepiękne skarpety świąteczne. Mam nadzieję, że ich marzenia się spełnia :)
9 grudnia - spotkanie bożonarodzeniowe w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
You'd better watch out, you'd better not cry
You'd better not pout,I'm telling you why
Santa Claus is coming to town,
He's making a list and checking it twice,
He's gonna find out who's naughty and nice
Santa Claus is coming to town.

Dzisiaj uczniowie klasy IV zostali odwiedzeni i obdarowani prezentami od pomocnicy Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujęmy za pamięć.
27 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole pedagoga szkolnego z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Ósmoklasiści wypełnili ankietę, która pozwoli poznać zainteresowania i preferencje naszych uczniów. Ankieta ma posłużyć lepszemu dopasowaniu oferty szkoły w Gąbinie na rok szkolny 2020/2021 do potrzeb uczniów.


We wtorek 26 listopada 2019r. w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach odbyło się spotkanie przedstawicieli Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Płocku z młodzieżą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIII, VII a, VII b oraz VI a. Pani Edyta Białczak przeprowadziła krótką prelekcję dla młodzieży z zakresu świadomego planowania ścieżki edukacyjno - zawodowej. Podkreśliła, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie się do wyboru szkoły, poznanie swoich predyspozycji, mocnych i słabych stron. Pani Beata Cybula przybliżyła uczniom potrzebę inwestowania we własny rozwój oraz życzyła im samych trafnych decyzji przy wyborze szkoły i przyszłego zawodu. W spotkaniu uczestniczyli również szkolny doradca zawodowy oraz pedagog szkolny.


Zabawa andrzejkowa

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole
„…mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być.”
Janusz Korczak


20 listopada 2019 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku obchody są wyjątkowe ponieważ przypada 30.rocznica podpisania Konwencji Praw Dziecka. W naszej szkole był to niebieski dzień. Uczniowie z klasy VIIa oraz VIIb biorący udział w projekcie edukacyjnym wykonali plakaty informacyjne. Zostały one zaniesione m.in. do Urzędu Gminy, GOPS-u, Biblioteki Publicznej. Wychowawcy przeprowadzili godziny wychowawcze związane z prawami dziecka.
Rano wspólne zaśpiewaliśmy piosenkę o prawach dziecka, a kolor niebieski dominował w szkole- wszystko dla uczczenia rocznicy tego jakże ważnego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam udekorować szkołę i klasy, pozwolili aby w instytucjach pojawiły się informacje o Konwencji oraz przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Dziękujemy szczególnie gorąco przedszkolakom, którzy tego dnia też byli „ niebiescy”.
Łacińska maksyma głosi, że nieznajomość prawa szkodzi. Dzięki akcji UNICEFF do której przystąpiliśmy nasze dzieci miały okazję poznać swoje prawa. My zaś dorośli mieliśmy szansę, aby sobie je przypomnieć. Bo jak śpiewaliśmy : „Dziecka prawa to ważna sprawa”.

Szkolni organizatorzy Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
Wprowadzenie w naszej szkole zajęć konwersacyjnch ‘Don’t be afraid to speak English’ podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom klas IV-VIII możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na jego najistotniejszy aspekt – umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Rozbudzi to w uczniach chęć zgłębiania wiedzy, ciekawość poznania innych języków, motywację do dalszej edukacji, a przede wszystkich pomoże przełamać barierę językową.


Klasa IV


Klasa V bKlasa VI aKlasa VI c

Klasa VII a


Klasa VII b


Klasa VIII
W listopadzie w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książek dla dzieci i młodzieży
14 listopada 2019r.- podróże literackie z panią Agnieszką Zielińską. Autorka zaprasza na niekonwencjonalną wędrówkę śladami Adama Mickiewicza w miejsca, w których żył i które odcisnęły swe piętno na jego twórczości. Polonistka przemierzyła szlak od Zaosia, gdzie się urodził, po Konstantynopol (dzisiejszy Stambuł), gdzie dokonał żywota.11 listopada 2019 w Publicznej Bibliotece w Słubicach odbyły się oficjalne uroczystości związane ze świętem niepodległości na które zostaliśmy zaproszeni. W obchodach brał udział poczet szkoły ze sztandarem. Uczniowie klas „0” zaśpiewali pieśń patriotyczną. Uczniowie klas starszych wykonali kilka piosenek z przedstawienia: „Wolność”.


7 listopada 2019r.- w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze świętem niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymny Polski i Unii Europejskiej oraz wysłuchaliśmy występy zaproszonych przedszkolaków, zerówek, klas I- III oraz chóru szkolnego. Głos zabrał wójt gminy Słubice pan Jacek Kozłowski oraz pani dyrektor szkoły podstawowej pani Magdalena Durmaj. Nasi sportowcy pochwalili się osiągnięciami na zawodach do których przygotowują ich nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Krzewicka oraz pan Rafał Maciaszek. Podczas apelu został przedstawiony nowy samorząd, czyli Szkolna Rada Uczniowska. Nowi opiekunowie pani Monika Liberacka oraz pani Krystyna Bogiel podziękowały samorządowi i opiekunom z roku 2018/2019 paniom Magdalenie Durmaj oraz pani Ewie Makowskiej.

Druga część uroczystości była przeznaczona dla klas IV- VIII. Uczniowie klas starszych przygotowali montaż słowno- muzyczny pt: „Wolność”.


Liściaste gąsiennice w wykonaniu dzieci z oddziału przeszkolnego


Spotkanie z policjantami. Wręczenie nagród za konkurs.
Już po raz kolejny, odbył się w naszej szkole Pumpkin Day, czyli Święto Dyni. Uczniowie klas IV-VIII przynieśli tego dnia dynie, które zaprezentowano na wystawie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-językowych, których efektem były przepiękne prace plastyczne.
Serdecznie dziękujemy uczniom za tak duże zaagażowanie !
Oraganiztorki:

 • Eliza Milczarska
 • Izabela Kozłowska
 • Agnieszka Rogowiecka

  Pod koniec października klasy IIa i IIb wraz z wychowawcami, panią Asią Ujazdą i Emilią Cichosz, wybrały się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyła się pieszo do znajdującego się nieopodal szkoły lasu. Dzieci obserwowały przyrodę i zachodzące w niej jesienią zmiany. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, a także grzyby. Uczestnicy wycieczki spędzili miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Zmęczeni długim spacerem, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły. Radosne buzie dzieci widoczne na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.
  Joanna Ujazda, wychowawca kl. IIa  31 października 2019r.- Akademia z okazji Dnia Papieskiego pt. "Nie bój się. Wypłyń na głębię.  Przekazanie przez Wójta i Radę Gminy strojów sportowych.

  Ślubowanie uczniów klas pierwszych
  11 października 2019r. - wybory samorządu szkolnego  11 października 2019r. - apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


  9 października 2019r. - spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa  W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. 26 września 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II również obchodzili Europejski Dzień Języków (EDJ). W każdej klasie odbyły się lekcje okolicznościowe dotyczące języków obcych nauczanych w naszej szkole, a także w innych placówkach. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty promujące naukę języków obcych, które pojawiły się na korytarzach oraz w gablotach przed szkołą. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
  26 września 2019r. - Szkolny Dzień Chłopca - projekcja filmu, dyskoteka.


  03 września 2019r. - wspólne wyjście klas IV-VIII na cmentarz- uczczenie pamięci ofiar II Wojny Światowej.
  02 września 2019r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020


 • Logowanie
  Nazwa Uzytkownika

  Haslo  Zapomniane haslo?
  Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Copyright © 2006 SP Słubice