Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
WSPÓLNA MODLITWA

W dniu 6 czerwca 2009 roku odbyła się wycieczka do Niepokalanowa i Szymanowa. Wzięły w niej udział dzieci z klas drugich. W ich podróży towarzyszyli im rodzice i babcie, a opiekę nad grupą sprawowała Pani Janina Adamczyk, Pani Wanda Ambroziak, Pani Emilia Cichosz oraz Ksiądz Ryszard.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Niepokalanowa, gdzie znajduje się Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego oraz piękna Bazylika. Dzieci były zachwycone i pełne podziwu dla miejsca, w którym przebywał franciszkanin. Z Niepokalanowa pojechaliśmy do Szymanowa na Mszę świętą, którą odprawił Ksiądz Ryszard. Dzieci w strojach komunijnych wyglądały pięknie. Wspólną modlitwą dziękowaliśmy Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy w życiu.

Po Mszy świętej udaliśmy się do parku znajdującego się w pobliżu kaplicy. Pogoda nam sprzyjała, dzięki czemu dzieci mogły zagrać w piłkę,
a w tym czasie rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek. Posileni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Dzieci były zachwycone miejscami, które zobaczyły i wspólna zabawą, o czym świadczyły ich uśmiechnięte twarze i wypowiedzi:

Weronika Buła: Wycieczka bardzo mi się podobała. Muzeum w Niepokalanowie i Kościół w Szymanowie były piękne. Niesamowity był też piknik i mecz, w którym Ksiądz Ryszard grał z nami w piłkę. Na pewno nie zapomnę długo tej wycieczki.

Izabela Kowalik: Na Mszy wszyscy ładnie się modlili. Podobało mi się też Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego. W Szymanowie dobrze się bawiliśmy podczas pikniku. Mogliśmy też zobaczyć piękną fontannę.

Wanda Ambroziak,
wychowawca klasy IaDodane przez admin dnia sierpie 02 2009 19:53:38 578 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice