Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
KOLĘDNICY

Ostatni dzień karnawału był dla uczniów naszej szkoły okazją do kolędowania. Do przebywających w klasach dzieci i nauczycieli przybyli niespodziewani goście - uczniowie z klas trzecich wraz z Panią Janina Ujazdą i Panią Grażyną Wawrzyńczak. Zapukali oni do niemalże wszystkich szkolnych drzwi, a kiedy wkroczyli żwawym krokiem do sal lekcyjnych, na twarzach uczniów i nauczycieli pojawiło się zdziwienie. Zobaczyli oni bowiem kolędników, wśród których znaleźli się między innymi Trzej Królowie, pasterze, Dziad, Baba, Cyganka, muzykanci
i oczywiście kolędnik trzymający gwiazdę.

Młodzi artyści poprosili o serdeczne przyjęcie, zaprezentowali piękne wiersze, zaśpiewali ludową piosenkę, a w zamian poprosili o pączki, chrusty i złotówki. Uśmiechom na twarzach uczniów i nauczycieli nie było końca. Miłych gości nagrodzono brawami, słodyczami i pieniędzmi.

Po wypowiedzeniu ostatnich słów: Za gościnę dziękujemy i już od Was idziemy, abyście zdrowi byli, jak w niebie anieli, kolędnicy opuścili szkolne mury. Okazało się, że ich misja nie dobiegła końca. Celem kolędowania była bowiem zbiórka pieniędzy dla czteroletniej Martynki Michalak, dziewczynki niewidzącej i mającej autyzm. Chcąc przeznaczyć jak największą sumę na jej leczenie, uczniowie naszej szkoły udali się także do urzędów znajdujących się na terenie Słubic. Wszyscy przyjęli ich uśmiechem, serdecznym słowem i wrzuceniem symbolicznych złotówek do skarbonki. Dzięki dzieciom z klas trzecich oraz ich wychowawcom konto Martynki zostało powiększone, a młodzi artyści wzbogacili się nie tylko o umiejętności aktorskie, lecz także o dobry uczynek, za co serdecznie im dziękujemy.


Dodane przez admin dnia sierpie 02 2009 19:46:52 547 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice