Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
DZIEŃ EUROPY

Dnia 29 maja 2009 roku uczniowie klas IV-VI świętowali w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość poprowadziła Pani Eliza Milczarska. Głównym tematem była Polska. Każda z klas zaprezentowała piosenkę – ludową, patriotyczną i rozrywkową. Uczniowie wcielili się w różne role, by ciekawiej przedstawić przygotowane wcześniej piosenki, takie jak „Cyt, cyt”, „Maszerują chłopcy” , „Przybyli ułani pod okienko”. Wszyscy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali dyplomy.

Uczniowie mogli wykazać się też wiedzą o ojczyźnie. Odpowiadali na pytania związane z naszym krajem. Wymieniali sąsiadów Polski, nasze województwa, opisywali wielkich Polaków, literowali polskie słowa. Przy wszystkich konkurencjach uczniowie dobrze się bawili.

Wszyscy w podziękowaniu za udział w Dniu Europy otrzymali nagrody z rąk Pani dyrektor i nauczycieli z komisji konkursowej. Po zakończeniu uczniowie klasy Va poproszeni o opinię powiedzieli:

Alicja Felczak: Nie wiedziałam, że polskie piosenki ludowe i patriotyczne mogą być takie ciekawe. Bardzo podobały mi się występy wszystkich uczniów, a z konkursów najciekawszy był dla mnie ten, który dotyczył znanych postaci i ortografii.

Maciej Bartosiak: Mi podobały się dzisiejsze konkursy i piosenki. Najciekawsze było to, że razem mogliśmy brać w nich udział.

Jakub Robak: Uważam, że warto organizować Dzień Europy. Jest to możliwość zdobycia wiedzy o naszym kraju i języku w formie zabawy
i rywalizacji między klasami. Ja na pewno zapamiętam dzisiejszy dzień bardzo długo.

Zgodnie z wypowiedziami uczniów należy zaznaczyć, że Dzień Europy był dla nas nie tylko nauką, lecz także zabawą, w której wszyscy chętnie wzięliśmy udział. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy bawić się równie dobrze.

Patrycja Lenarczyk,
uczennica kl.VaDodane przez admin dnia sierpie 02 2009 19:39:59 587 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice