Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 5 czerwca 2009 roku dzieci z klas pierwszych wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę na trasie Maurzyce- Łowicz- Żelazowa Wola. Wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania skansenu w Maurzycach koło Łowicza. Dzieci mogły z bliska obejrzeć stare wiejskie chaty, które liczyły nawet sto lat. W izbach mieszkalnych uczniowie przyjrzeli się wnętrzom pomieszczeń, łóżkom, narzędziom i używanym dawniej naczyniom. Zobaczyli nawet salę, w której kiedyś odbywały się zajęcia lekcyjne. Na terenie skansenu znajdował się również drewniany, zabytkowy kościół, wiatrak, maszyny i narzędzia rolnicze oraz wozy strażackie. Chłopcy byli nimi zachwyceni.

Kolejnym etapem wędrówki było Muzeum w Łowiczu. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o eksponatach muzealnych i o samym mieście. Mogliśmy tu obejrzeć bogatą kolekcję łowickich pasiaków, narzędzi rolniczych i sprzętów domowego użytku, którymi dawniej posługiwali się mieszkańcy wsi. Zachwyt dzieci wzbudziły również piękne obrazy, ceramika, broń i mundury.

Po pysznym obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Żelazowej Woli. Tu udaliśmy się do dworku – miejsca urodzenia słynnego kompozytora Fryderyka Chopina. W parku dzieci miały możliwość posłuchać muzyki, pospacerować alejkami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem pianisty. Po zakupieniu upominków zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę do domu.

Wycieczka na trasie Maurzyce- Łowicz- Żelazowa Wola okazała się wspaniałą lekcją historii, tak ważną w dzisiejszych czasach. Pozwoliła przybliżyć dzieciom życie i obyczaje dawnych mieszkańców wsi oraz poznać miejsce, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych Polaków. Mam nadzieję, że pierwszoklasiści wykorzystają podczas lekcji zdobytą wiedzę.

Agnieszka Bartosiak,
wychowawca klasy I bDodane przez admin dnia sierpie 02 2009 18:34:40 479 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice