Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
Wiek XXI

Głównym celem pracy placówki jest podejmowanie takich działań, aby rozwijać możliwości uczniów pod względem dydaktycznym, wychowawczym i społecznym. Wspierając pracę dydaktyczną rozwijane są zainteresowania poprzez prowadzenie dodatkowych zajęć: koła z języka polskiego, matematyki, przyrody, organizowane są wycieczki turystyczno – krajoznawcze, wyjazdy do muzeów, na koncerty. W szkole dodatkowo prowadzone są zajęcia tenisa stołowego, judo, piłki nożnej, ręcznej. Uczniowie szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych w ostatnich dwóch kolejnych latach zajęli III miejsce w powiecie. Działa Teatrzyk Iskierka, uczniowie z opiekunem przygotowują inscenizacje, np. bajek, które przedstawiają pozostałym uczniom szkoły, rodzicom.
Dla dzieci mających trudności z przyswajaniem wiedzy przekazywanej na zajęciach organizowane są zespoły wyrównawcze, zajęcia reedukacyjne. W tym celu nauczyciele współpracują z Poradniami Psychologiczno – Pedagogicznymi, poradniami terapeutycznymi.
W placówce od wielu lat organizowane jest wiele uroczystości szkolnych, m.in. Dzień Europejczyka a także środowiskowych – uroczystość ślubowania klas I, Spotkanie z kolędą połączone z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych (uzyskane pieniądze przeznaczane są na pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej), Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy. Uczniowi nasi występują podczas uroczystości gminnych: Dzień Seniora, Choinka integracyjna oraz Powiatowy Dzień Ziemi.
Bardzo ceniona jest współpraca z Radą Rodziców i wszystkimi Rodzicami. Zapraszani są do uczestnictwa w życiu szkoły i poszczególnych klas. Przy Ich pomocy organizowane są dla dzieci Choinka szkolna, Dzień Dziecka, kiermasze, loterie, z wypracowanych funduszy zakupują na koniec roku książki na nagrody dla uczniów zdolnych. Bardzo dużym i ważnym przedsięwzięciem była inicjatywa Rodziców nadania szkole imienia. W 2003 roku podczas dużej uroczystości środowiskowej szkoła otrzymała sztandar oraz imię Ojca Świętego Jana Pawła II. Na korytarzu znajduje się piękna tablica upamiętniająca to wydarzenie z napisanym fragmentem książki autorstwa Ojca Świętego Jana Pawła II „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się szukaj nie ustępuj”(Tryptyk rzymski).
W szkole powstała Izba historii szkoły gdzie gromadzone są pamiątki dotyczące pracy i funkcjonowania placówki w poprzednich latach.
Aby pozyskiwać fundusze pisane są projekty, dzięki którym m.in. zakupiono stroje ludowe dla zespołu. Dzięki projektowi „Czy ja dbam o swoje środowisko” zakupiono kosze do segregacji śmieci, które znajdują się na korytarzach szkolnych. W realizacji wielu projektów współpracujemy ze Stowarzyszeniem Ekologiczno – Kulturalnym „Ziarno” z Grzybowa i Urzędem Gminy w Słubicach.
Ze środków pozyskiwanych przez Urząd Gminy placówka cały czas jest modernizowana.
W 2002 roku ocieplono budynek szkoły, w 2005 wyremontowano łazienki szkolne na wszystkich piętrach, w 2007 wymieniono podłogi na korytarzach i klatkach schodowych, częściowo pomalowano pomieszczenia klasowe, oraz zakupiono meble do niektórych klas.
Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły bliskie są słowa Patrona „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.
Dodane przez admin dnia luty 06 2008 14:35:56 834 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice