Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
Nawigacja
Główna
Kontakt
Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Pracownicy administracji
Pracownicy obsługi
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Samorząd uczniowski
Świetlica szkolna
Biblioteka
Szkolne Koło Wolontariatu
Planowane uroczystości szkolne
Artykuły
Polecane strony
Wyszukaj
Galeria zdjęć
Patron szkoły
Historia szkoły
Polecane strony
Zespół FOLCK Dance
Dokumenty Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Filmy
Jadłospis stołówki szkolnej
Kontakty nauczycieli z Rodzicami
Uzytkownikow Online
Gosci Online: 1
Brak Uzytkownikow Online

Zarejestrowanch Uzytkownikow: 121
Najnowszy Uzytkownik: envindwerse
„MODLITWA DO JANA PAWŁA II”

„Proszę Was, abyście mieli ufność
nawet wbrew każdej swojej słabości(…),
abyście nigdy nie wzgardzili tą miłością
i miłością wielką, która jest Największa
która się wyraziła przez Krzyż,
a bez której nie ma ani korzenia, ani sensu”

Sługa Boży Jan Paweł II

Modlitwa do Jana Pawła II
My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Słubicach jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła nosi imię Wielkiego Polaka, Świadka Chrystusa. Jesteśmy dumni tym bardziej, że dla każdego młodego człowieka Ojciec Święty jest autorytetem, ponieważ bezinteresownie kochał zarówno każde dziecko, jak i dorosłego oraz staruszka.
Kiedy w progu szkoły powitał nas piękny sztandar, poczuliśmy się wyjątkowo. Spojrzeliśmy na Kącik Patrona, który znajduje się na dolnym korytarzu, spojrzeliśmy na złożone tam kwiaty i płonące znicze. Każdy wkraczający w mury szkoły wszedł do Izby Patrona i z zainteresowaniem obejrzał relikwie Jana Pawła II, albumy wykonane przez dzieci o Ojcu Świętym oraz pamiątki z pielgrzymek do Częstochowy. Patrząc na twarze osób pochylających się nad zdjęciami Wielkiego Polaka, dostrzegliśmy w nich skupienie, zadumę i wydobywające się z serc wzruszenie.
Wiedząc, że pamiątki o Janie Pawle II to za mało, by uczcić pamięć naszego Kochanego Patrona, my, uczniowie klasy VI a postanowiliśmy przygotować uroczysty apel z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Poza tym grupka uczniów z naszej klasy uczestniczyła 29 listopada w przedstawieniu upamiętniającym piąta rocznicę nadania naszej szkole imienia Ojca Świętego Jana Pawła II. Zaszczyt grania roli Papieża przypadł naszemu koledze, Marcinowi Wasilewskiemu. Z wielkim przejęciem wcielił się w tę rolę i myślimy, że godnie reprezentował naszego Patrona. Równie godnie w roli księży wystąpili Czarek Piecka, Sebastian Tarka i Mariusz Gieras.
W przedstawieniu brało udział ponad 100 uczniów. Ich widok z powiewającymi papieskimi chorągiewkami był piękny i niezapomniany. Czuliśmy wówczas, że jest z nami Ojciec Święty, że patrzy na nas z Domu Ojca. Śpiewana przez dzieci „Barka” była dla Niego. Wierzymy, że cieszył się razem z nami, wierzymy, że był z nas dumny. Wszystkie te momenty były niezwykłe, ale najbardziej wzruszająca była chwila odejście Papieża, któremu towarzyszyła muzyka „Góralu, czy Ci nie żal”.

Bardzo podobał nam się występ dzieci z klas I – III, które śpiewały
i tańczyły, między innymi krakowiaka. Po ich występach nastąpiła chwila milczenia i wsłuchania się w słowa papieża, które wygłosił podczas pielgrzymek do Polski. W wielkim skupieniu wszyscy obecni słuchali także słów wiersza „Emilii Matce Mojej”, recytowanego przez Panią Monikę Rutkowską, a następnie piosenki zaśpiewanej przez naszą wychowawczynię Panią Marzenę Pawluk oraz Pana Łukasza Bartosiaka „Twoja miłość jak ciepły deszcz”. Nasi szkolni muzycy - Michał Gołaszewski i Bartek Perka także chcieli wziąć udział w uroczystości i podziękować Janowi Pawłowi II. Zrobili to grając na klarnecie i gitarze, a do ich akompaniamentu Ola Jeżewska recytowała z wielkim spokojem wiersz o umieraniu.
Na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych pojawiła się powaga, gdy Mama Bartka Ambroziaka powiedziała kilka słów o aborcji, a Monika Urbańska zaśpiewała wzruszającą piosenkę o zabijaniu dzieci nienarodzonych. Uczyniła to, dlatego że Papież wiele razy apelował: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. My, Polacy chcemy być narodem z przyszłością i wierzymy, że słowa naszych uczniów poprowadzą nas do niej. Poprosili o to Piotr Wydra, Michał Podleśny, Monika Piecka, Ania Szypszak, Mateusz Stańczak, Monika Urbańska i Ewa Margol. Wyrazili oni prośbę o wstawiennictwo Papieża, o błogosławieństwo dla naszych nauczycieli, rodziców, kapłanów, pracowników szkoły i uczniów.
Na zakończenie uroczystości Pani Cecylii Milczarek oraz Pani Cecylia Lewandowska recytowały własne wiersze o Papieżu. Serdecznie im za to dziękujemy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sercem uczestniczyli w naszej szkolnej uroczystości. Najbardziej jednak dziękujemy Panu Bogu za Papieża Polaka, za Wielkiego Człowieka, za Patrona Szkoły Podstawowej w Słubicach i nie zapominajmy w słowach i czynach, że chodzimy do szkoły noszącej Jego imię.Uczniowie klasy VIaDodane przez admin dnia stycze 29 2009 12:10:19 1041 Czyta · Drukuj
Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloZapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 SP Słubice