Szczypiorniści ze Słubic znowu w akcji
Dodane przez admin dnia Kwiecie 23 2009 13:39:01

24 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach pojechali do Gąbina, by zmierzyć się w rejonowych zawodach piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Trenerem naszych zawodników był Pan Rafał Maciaszek, którego rady i przekazane nam umiejętności doprowadziły nasza drużynę do zwycięstwa.
W kategorii rozgrywek chłopców uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zawodnikami z Gąbina oraz z Dobrzykowa. Obydwa mecze przyniosły nam dużą przewagę. W pierwszym prowadziliśmy 24:4, a w drugim 23:9 . Gra dziewcząt naszej szkoły z drużyną z Gąbina zakończyła się remisem. Wygraną natomiast przyniósł naszym zawodniczkom mecz towarzyski. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej ze Słubic wykazali się dużymi umiejętnościami. Na wyróżnienie zasługuje jednak Eryk Pietrzak, nieoceniony gracz naszej drużyny.
Zwycięstwa naszych zawodników umożliwiły nam uczestniczenie w zawodach powiatowych. Rywalizowaliśmy w nich z drużynami ze Słupna, Łęgu, Dobrzykowa, Bulkowa i Proboszczewic. Szczypiorniści ze Słubic po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi. Wygrali oni turniej powiatowy i za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali puchar. Przed nimi jeszcze rozgrywki międzypowiatowe, w których będą mieli okazję po raz kolejny wykazać się umiejętnościami. Liczymy, że zdobędą puchar zwycięzcy.

Monika Piecka i Jakub Robak,
uczniowie klasy piątej